Blogy,  Cestovanie,  Japonsko,  ღ®

JAPONSKO – prečo ho navštívíť ?

Už druhý krát som v tejto úchvatnej krajine a v najväčšom meste na svete v Tokiu. Toto mesto mi učarovalo hned‘ na prvý krát, bolo to pred štyrmi rokmi, ked‘ som sem prišla pracovať ako modelka na tri mesiace. Dnes som tu vd’aka vízam working holiday od 18. júla a môžem tu ostať až po dobu jedného roka. Ako si vybaviť tieto víza, ako postupovať pri vstupe do krajiny a d’alšie dôležité informácie, či zaujímavosti sa dozviete v d’alšom mojom článku 🙂

Teraz prejdime k dôvodom prečo určite navštíviť Japonsko, zhrnula som ich celkovo do štyroch nasledujúcich bodov:

  1. V Japonsku máte vždy čo robiť, kam ísť.. Áno, Japonsko je rozsiahla krajina, v ktorej sa dá ísť na lyžovačku v zime, rovnako ako na pláž v lete. Je tu veľmi veľa zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť. Chrámy, záhrady, zábavné parky a to nielen v Tokiu. Za návštevu určite stoji aj Kjóto, Osaka, či Okinawa.. V Japonsku sa proste nikdy nenudíte !
  2. JEDLO ! Miestne jedlo musíte jednoducho vyskúšať. Suši, sashimi, tempura, teriyaki, mnoho d’alších a hlavne moje obľúbené sladkosti menom mochi – špeciálne dango (karamelové). Potraviny sú tu kvalitné a jedlo pripravované veľmi chutne, niet preto divu, že turisti sem chodia hlavne kvôli skvelému jedlu.
  3. Japonci. Ľudia sú tu veľmi milí a aj ked‘ len veľmi málo z nich ovláda anglický jazyk, tak sa s vami snažia nadviazať ako takú komunikáciu a najmä ak sa ocitnete v situáciách v ktorých vyzeráte bezradne, neváhajú k vám prísť a snažia sa vám pomôcť a to aj napriek už spomínanej jazykovej bariére. S tým súvisí aj ďalší fakt a to bezpečnosť v krajine. Áno naozaj je to jedna z najbezpečnejších krajín, ale keďže tu rovnako žije aj veľa cudzincov, radšej si predsa len dávajte na svoje veci pozor.
  4. Podivné veci. Rozhodne sa stretnete s vecami, ktoré u nás doma nenájdete. Tlačítka na záchode, návody hádam na všetko, anime, rôzne kostýmy, atrakcie a výrobky a samozrejme jedlá.

Takže ak ešte stále nie si rozhodnutý, či si kúpiť letenku, rozhodne to urobte a verte mi neoľutujete ! Viem, je to drahá záležitosť, ale za tie zážitky to predsa stojí 🙂

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.